1. profesionāļu izlaidums

Veizāna PROFESIONĀLAJĀ DEJU SKOLĀ pirmais izlaidums. Pirmo reizi profesionālajā dejā piešķirtas kvalifikācijas profesionāls hip-hop dejotājs un profesionāls hip-hop deju pasniedzējs…


Veizāna PROFESIONĀLAJĀ DEJU SKOLĀ pirmais izlaidums.

Pirmo reizi profesionālajā dejā piešķirtas kvalifikācijas profesionāls hip-hop dejotājs un profesionāls hip-hop deju pasniedzējs (repetitors).

Līdz ar to profesionālajai dejai pievienojas arī profesionāls hip-hop dejotājs, kas ieguvis profesionālo kvalifikāciju tieši hip-hopā.
Precīzais kvalifikācijas nosaukums: “mūsdienu deju dejotājs – hip-hop kultūras deju stilos”.

Šī ir 3.līmeņa profesionālā kvalifikācija, kas ir tāda pati līmeņa, kā saņem “baleta dejotājs” Rīgas Baleta skolā. (Tuvākajā nākotnē arī šādu 3.līmeņa kvalifikāciju saņems “laikmetīgās dejas dejotājs” Rīgas Baleta skolā, kad būs pirmais šī kursa izlaidums.)

Veizāna profesionālā deju skolā ir arī hip-hop deju pasniedzēju 3.līmeņa profesionālās kvalifikācijas programma, kas pilnā versijā saucas: “deju kolektīva repetitors hip-hop kultūras deju stilos”.

Šīs abas programmas var apgūt 4 līz 6 agdos - sākot Veizāna deju skolā un pabeidzot Veizāna profesionālajā deju skolā.

  1. Pabeidzot 5 gadus profesionālo ievirzi 20V programmā vai 3 gadus profesionālo ievirzi 30V programmā Veizāna deju skolā,
  2. Vienlaicīgi pabeidzot vispārējo vidējo izglītību jebkurā vidusskolā,
  3. pēc vidusskolas pabeidzot 1 gadu 30T kvalifikācijas programmu Veizāna profesionālajā deju skolā.

 Tas ir ceļš kā tikt pie šādām hip-hop kvalifikācijām.

Latvijā ir ļoti plaša un dažāda dejas interešu izglītība, vairāki simti, varbūt par tūkstoši dažādu deju interešu izglītības programmu. Profesionālās ievirzes dejas izglītība līdztekus pamata izglītībai vai vidējai izglītībai ir aptuveni 10 izglītības iestādēs. Šobrīd pastāv 3 augstskolas kur var iegūt dejas augstāko izglītību dejas jomā, bet vidējās izglītības līmenī līdz šim bija tikai 2 skolas: Rīgas Baleta skola un Cēsu Alfrēda Kalniņa mūzikas vidusskola. Nu šis lauciņš sāk piepildīties, jo 2020.gadā diplomus saņēma Veizāna profesionālās deju skolas pirmie hip-hop pasniedzēji (repetitori) un profesionālie hip-hop dejotāji. Šis ir 3. profesionālās kvalifikācijas līmenis, kas piešķir tiesības strādāt šajās repetitora un dejotāja profesijās ar specializāciju hip-hopā.

2019./2020. mācību gada
Veizāna profesionālās deju skolas pirmie absolventi:

Profesionālās kvalifikācijas apliecības profesionālās izglītības programmā 30T „deja”, pēc vidējas izglītības un 3.līmeņa kvalifikāciju “profesionāls mūsdienu deju dejotājs hip-hop kultūras deju stilos” saņēma:  Baiba Iekļava, Dārta Ģīle, Keita Vija Hēla, Aksels Tomass Šelders, Dāgs Reinis Zvirgzdiņš.

Profesionālās kvalifikācijas apliecības profesionālās izglītības programmā 30T „deja”, pēc vidējas izglītības un 3.līmeņa kvalifikāciju “deju kolektīva repetitors hip-hop kultūras deju stilos” saņēma:  Ieva Bauere, Liene Bauere, Sofija Gedzeņuka, Jevgenijs Kapralovs.

Būtiski, ka lai šāda programma varētu notikt, 2019.gadā tika saņemta licence programmas realizācijai, 2020.gada pavasarī programma saņēma akreditāciju un notika pirmais Valsts kvalifikācijas eksāmens.
Valsts eksāmenu komisijas eksperti:

  • Maija Tjurjapina,
  • Anastasija Vorkunkova,
  • Aleksandrs Snickers,
  • Baiba Iekļava,
  • Kristina Tumakova,
  • Edmunds Veizāns.

Ekspertu komisija un absolventi


0 komentāri

Lasi vēl

Mūs atbalsta